Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Jak udělat pořádný video z RBR ?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lister





Založen: 19. 12. 2005
Příspěvky: 48

Příspěvek Předmět: Jak udělat pořádný video z RBR ? Odpovědět s citátem

Tak vzhledem k tomu, že volatn mám pořád pokažený, tak se teď bavím s RBR trochu jinak. zkusil jsem si udělat svoje první RBR video

Zajímalo by mě, jestli někdo zkoušel taky něco podobného vyrobit, já jsem použíl program Fraps a pak to stříhal v obyčejném Virtual Dubu. Chtěl bych se naučit dělat i se složitějšíma prográmkama aby se dali dělat prolínačky, vkládat titulky atd... ale to chce čas než se to naučím. Můj problém ale je, že při zachycování frapsem nemůžu použít lepší nastavení než 640x480, 800x600 na nízké detaily už se seká. Neví někdo o programu, který by byl míň náročný na HW. Navíc fraps ukládá ve formátu, který je nepoužitelný pro AviSynth, takže i z tohodle důvodu hledám něco jiného, protože většinu videí právě dělám pomocí AviSynthu.
Určítě se tu vyskytují lidi, kteří taky dělali nějaké video ze hry, tak mi třeba někdo poradí.

Pokud by měl nekdo zájem tak STAHUJ TADY

Paramentry videa - 15MB, délka 2:40, 400x300bodů, chtěl jsem udělat co nejmenší video, ale aby se na to zároveň dalo ještě dívat - výsledek není až zase tak strašný. Koduju do XVIDU, WMV udělá sice stabilnější obraz, ale ne tak ostrý, a navíc to vypadá, jak omalovánky. Bohužel ale ten XVID potřebuje hodně kvalitní zdroják, proto bych potřeboval něco co by dokázalo kodovat vě větším rozlišení.
Moje mašinka Athlon 2600+(přetočený Athlon 2400+), grafárna Radeon 9550, přetaktovaný na více než 9600, 512+256MB RAM - slabota, ale snažím se Smile

Jsou to jízdy s mojemi oblíbeními autíčky - Oktávka a Xsara - asfalt + šotolina
Jezdím sice fakt děsně, ale třeba to někoho zaujme Smile


Naposledy upravil Lister dne út leden 03, 2006 14:05, celkově upraveno 2 krát
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 9:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VITA Tomas





Založen: 30. 04. 2005
Příspěvky: 456
Bydliště: Kozlovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Skus mrknout na nase stramky http://b-s.wz.cz/CARLS/index2.htm a tam mame par videi. Kdyby si chtel poradit nebo neco, tak na ICQ 226034988. Prechody jdou uplne jednoduse akorat sem na ne casto zapominal. A plynulost to jde vyresit mam Celeron 1.7GHz , 758ram , gk ATI Radeon9200 128Mb a jde to plynule.

_________________
CARLSBAD Rally Team manager, driver
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 12:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lister





Založen: 19. 12. 2005
Příspěvky: 48

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

A čím si to zachytával (ptám se tady na ICQ se momentálně nedostanu) a v jakém rozlišení a detailech, já bych chtěl pokud možno zachytávat plných 800x600 na vysoké detaily. S tou plynulostí ale fakt nevím, asi máme každý jiné nároky, ale ty videa co tam máš moc plynulý nejsou(doufám, že to není slabým kompem v práci, musím zkouknout i doma Smile). Chtěl bych aby to dokázalo zachytit stabilních 25FPS - což na těch 640x480 jede, ale na vyšší už to jede jen něco kolem 18-25 a to už je dost vidět. Kodovat budu dále do Xvidu, ale budu si muset pohrát s nastavením qvantizace a matrice, přece jen videa za hry jsou něco jiného než filmy Smile
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 13:30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrouda





Založen: 24. 03. 2005
Příspěvky: 899
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Re: Jak udělat pořádný video z RBR ? Odpovědět s citátem

Obecne pokud chces zachytavat video ze hry, at uz frapsem, nebo necim jinym, tak potrebujes hodne silny stroj pokud ma stihat hru a jeste navic spracovavat a ukladat velke mnozstvi dat na disk. Samozrejme se to uklada v obycejnem AVI, protoze to navic kodovat uz by fakt nestihal. Ja mam AMD 3200+ a ATI 9800, Hru hraju 1600x1200 full bez problemu, ale na fraps to musim snizit na 1024, jinak to nestiha. Takze si myslim, ze ti jiny program nez fraps stejne nepomuze Sad
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 16:11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEMEC Michal





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Hrouda, no ono ohate staci video v 640*480 takze to klidne dej na to a nahravej o sto sest Wink

_________________
mikeee, Subaru WRT
Vitez - RBR MCR Rally 05/06; 12h,24h Daytona(09,11); 12h Sebring(09,11); 24h LeMans(09) ; Druhej - 24h Nürburgring(09)
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 16:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hrouda





Založen: 24. 03. 2005
Příspěvky: 899
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

NEMEC Michal napsal:
To Hrouda, no ono ohate staci video v 640*480 takze to klidne dej na to a nahravej o sto sest Wink
Myslis na hru, nebo na video? Na hru to je malo a kdyz mam 1600 tak je to v replayi na hranici, takze Fraps mi to zpomali anyway i kdyz dam zaznam jen 640. Ale ja videa nedelam, kdyz usetrim cas tak si radeji zajedu Very Happy
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 17:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VITA Tomas





Založen: 30. 04. 2005
Příspěvky: 456
Bydliště: Kozlovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ja to znam trochu jinak tak to tu zitra popisu. Ted musim odjet prvni etapu a pak se jeste ucit.

_________________
CARLSBAD Rally Team manager, driver
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 19:12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lister





Založen: 19. 12. 2005
Příspěvky: 48

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud má někdo rychlejší připojení a neomezený limit Smile, tak tady je trošku větší a snad i lepší varianta:
RBR Video by lister 512x384
20,5MB, rozlišení 512x384, snad lepší kvalita, rozhodně ostřejší, kodek opět Xvid.
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 19:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PRIKRYL Roman





Založen: 11. 06. 2005
Příspěvky: 1715
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek Předmět: Re: Jak udělat pořádný video z RBR ? Odpovědět s citátem

Lister napsal:
Tak vzhledem k tomu, že volatn mám pořád pokažený, tak se teď bavím s RBR trochu jinak. zkusil jsem si udělat svoje první RBR video

Zajímalo by mě, jestli někdo zkoušel taky něco podobného vyrobit, já jsem použíl program Fraps a pak to stříhal v obyčejném Virtual Dubu. Chtěl bych se naučit dělat i se složitějšíma prográmkama aby se dali dělat prolínačky, vkládat titulky atd... ale to chce čas než se to naučím. Můj problém ale je, že při zachycování frapsem nemůžu použít lepší nastavení než 640x480, 800x600 na nízké detaily už se seká. Neví někdo o programu, který by byl míň náročný na HW. Navíc fraps ukládá ve formátu, který je nepoužitelný pro AviSynth, takže i z tohodle důvodu hledám něco jiného, protože většinu videí právě dělám pomocí AviSynthu.
Určítě se tu vyskytují lidi, kteří taky dělali nějaké video ze hry, tak mi třeba někdo poradí.

Pokud by měl nekdo zájem tak STAHUJ TADY

Paramentry videa - 15MB, délka 2:40, 400x300bodů, chtěl jsem udělat co nejmenší video, ale aby se na to zároveň dalo ještě dívat - výsledek není až zase tak strašný. Koduju do XVIDU, WMV udělá sice stabilnější obraz, ale ne tak ostrý, a navíc to vypadá, jak omalovánky. Bohužel ale ten XVID potřebuje hodně kvalitní zdroják, proto bych potřeboval něco co by dokázalo kodovat vě větším rozlišení.
Moje mašinka Athlon 2600+(přetočený Athlon 2400+), grafárna Radeon 9550, přetaktovaný na více než 9600, 512+256MB RAM - slabota, ale snažím se Smile

Jsou to jízdy s mojemi oblíbeními autíčky - Oktávka a Xsara - asfalt + šotolina
Jezdím sice fakt děsně, ale třeba to někoho zaujme Smile
Máme podobný PC.Já mám AMD Athlon(tm) XP2200+ 1.81 GHz 512 MbRAM.Řekl bych že hlavně stejnou grafarnu ATI Radeon 9550 taktlou na 9600.A udělal jsem jedno video a možeš ho stáhnout na http://b-s.wz.cz/CARLS/index2.htm

_________________
S.A.D.A.C. Motorsport driver
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 19:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Reklama? neberte to tak :D Odpovědět s citátem

Takže na stránkách http://rtwrc.ddaja.net najdeš nějaký videa prezentace týmu RT--WRC-- jsou grabovaná frapsem, to z austrálie v rozlišení 640/480 na halfsajz, mam 2600 amd a grafiku ATI 9600pro, ramka dělá něco lehce přez 1gb, ale na vyšší rozliško je znatelné sekání. Střihaný to je v adobe premiera. Jako myslim si, že dost znát je, do čeho to potom necháš renderovat, protože, já to zkravil už při grabování a pak sem to musel částečně dohnat při renderování, aby to běželo v nějakým slušným rolišení, tím zase narostla ale velikost. Pokud máš čas, tak to chce zkoušet třeba jen 15vteřinové šoty do ruznýho formátu a za různých hodnot kvality a vybrat to nejpřijatelnější. Jedno pravidlo, ale platí pořád, pokud se to seká už při grabování frapsem, bude se to sekat i ve finálu, proto snížit rozliško a bude to koukatelný, viz videa na rtwrc. Pokud mašina může vejš, tak to samozřejmně na škodu nebude, ale 640/480 je v pohodě koukatelný.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: út leden 03, 2006 21:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lister





Založen: 19. 12. 2005
Příspěvky: 48

Příspěvek Předmět: Re: Reklama? neberte to tak :D Odpovědět s citátem

DEJMEK Vaclav napsal:
Takže na stránkách http://rtwrc.ddaja.net najdeš nějaký videa prezentace týmu RT--WRC-- jsou grabovaná frapsem, to z austrálie v rozlišení 640/480 na halfsajz....


Pokud si můžu trochu rípnout tak si myslím, že zrovna moc povedený nejsou, hlavně to v tom rozlišený 320x240 by šlo rozhodně nakodovat trošku líp. Nemluvím o obsahu, jen o tom enkodingu.

DEJMEK Vaclav napsal:
....Jako myslim si, že dost znát je, do čeho to potom necháš renderovat, protože, já to zkravil už při grabování a pak sem to musel částečně dohnat při renderování, aby to běželo v nějakým slušným rolišení, tím zase narostla ale velikost


Pokud to chápu dobře, tak jsi měl malý video a to si při následném kodování zvětšoval???
To přece nemá význam, víc z toho nevytlačíš, nehledě na to že pak musíš kodovat víc bodů - tím pádem větší tok nebo snižení kvality při zachování průtoku.

DEJMEK Vaclav napsal:
Jedno pravidlo, ale platí pořád, pokud se to seká už při grabování frapsem, bude se to sekat i ve finálu, proto snížit rozliško a bude to koukatelný, viz videa na rtwrc. Pokud mašina může vejš, tak to samozřejmně na škodu nebude, ale 640/480 je v pohodě koukatelný.


S tím sekáním, to je ale přece jasný každýmu ne???
Pokud jde o to rozlišení 640x480 jako zdroj, tak tam je problém v tom, že při tomhle rozlišení jsou hrany dost zubaté a společně s plochami auta se jakoby míhají a to pak dělá problémy při kodování, protože kodek je pak nemůže kodovat jako souvislou plochu, kde se nic nemění a tím šetřit data, ale musí nakodovat každnou změnu. Proto budou dvě videa resize na stejnou velikosti ale původně z jinak velikých zdrojů vypadat jinak, z toho většího samozřejmě líp Smile

S tím testováním máš naprostou pravdu, jsem musel dost poupravovat svoje nastavení, které běžně používám na Ripy DVDček, tohle je úplně něco jiného - musel jsem dost zásadně poupravit hlavně qvantizaci snímků a přidělování datových toků pro pomalé a rychlé scény - hlavně problémy při statické kameře, kdy se pohybuje jen malé auto - typicky vracečky ve Francii, kodek dost degradoval, protože se tam vlastně nic neměnilo. Tím pádem statický obraz byl kvalitní, ale místo auta jen kostičky. Měl jsem nastavený maximální snižení toku o 60%, při nastavení maximálního snížení o 30 se problém ztratil.
Ještě mě tak napadlo že bych mohl použít profil na kodování animáků, třeba by to tomu sedlo líp něž profil na filmy, budu muset ozkoušet.

Ještě pokud jde o to zachycování, pokud se nepletu tak Rbrdll myslím dokáže taky zachycovat video, zkoušel to někdo z vás - jak je to náročný, nejede to třeba líp než Fraps.

Jsem zvědavý co napíše Vita Tomas, jaký má postup, taky bych chtěl vytvářet videa v plném PALu, ale z 640x480 to asi nepujde Smile
Příspěvek Zaslal: st leden 04, 2006 20:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HONZALEK Vratislav





Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 357
Bydliště: Borová u Poličky,casteji Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Lister: ad rbrdll : jo zkousel jsem to,sice do videa fakt moc nedelam,potreboval jsem to jen na ukazani ostatnim,kteri si nemohli prehrat replay. Mam athlon 2600+,1GB RAM a nvidii 6600 a pri snimani snimku se to sekalo i pri 640x480 a to hodne,ale jak jsem pochopil tak to bere poctive a tu hru to zpamali,takze jsem sejmul asi 10s,to trvalo asi minutu!,z toho vzniklo avicko o velikosti asi 600MB.To jsem pak zkomprimoval a vyslo tohle http://student.fsid.cvut.cz/~honzalek/1cast.avi. Druhy je zde http://speed.onlinegames.cz/rbr/forum/viewtopic.php?t=270&start=105

_________________
Sometimes steering wheel, sometimes keyboard,but almost equal speed ;)HSF (Subaru WRT in the past) , The Mask
Příspěvek Zaslal: st leden 04, 2006 20:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEMEC Michal





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

@Lister - No jestli si muzu rejpnout ja, tak ty videa jsou mnohem lepsi nez ty tvoje. Cool

_________________
mikeee, Subaru WRT
Vitez - RBR MCR Rally 05/06; 12h,24h Daytona(09,11); 12h Sebring(09,11); 24h LeMans(09) ; Druhej - 24h Nürburgring(09)
Příspěvek Zaslal: st leden 04, 2006 20:50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lister





Založen: 19. 12. 2005
Příspěvky: 48

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

NEMEC Michal napsal:
@Lister - No jestli si muzu rejpnout ja, tak ty videa jsou mnohem lepsi nez ty tvoje. Cool


V pohodě, beru každý má jiný názor Smile, ale jak jsem psal tak mluvím jen o kvalitě snímku ne o obsahu a sestříhání a pod, to moje menší vide fakt nic moc, ještě kodované s původním nastavením, to druhé se myslím povedlo víc, ale ještě to chce pár desítek testů aby se ten kodek na to vychytal.


Naposledy upravil Lister dne st leden 04, 2006 21:09, celkově upraveno 1 krát
Příspěvek Zaslal: st leden 04, 2006 21:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MICHAL Martin





Založen: 07. 03. 2005
Příspěvky: 848
Bydliště: Klatovy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

RBRDll umi ulozit video, ale je to asi narocnejsi, nez fraps a numi to se zvukem. Pro zlepseni plynulosti: pustit replay polovicni rychlosti, nehrat frapsem na 15 fps a nasledne prevest na 30fps(musi se prdelat i zvuk)

_________________
REVO eTEAM KLATOVY Marta_CZ
Příspěvek Zaslal: st leden 04, 2006 21:09
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme